Sessler 11,5°
back-button

Sessler 11,5°

svetlý ležiak
Pivovar Sessler, Trnava


Základný produkt minipivovaru Sessler svetlej farby.

Nepasterizované pivo bez chemických úprav. Je potrebné ho skladovať v chlade pri teplote 2-8 °C.

História pivovarníctva v Trnave siaha až do 16. storočia. Okrem varenia piva (pivovar Horden, minipivovar Barbakan) tu fungovali aj sladovne. Jednou zo sladovní, ktorú založil v roku 1872 a uviedol do prevádzky v roku 1873 bol Jozef Sessler s vtedajším názvom Prvá trnavská sladovňa, ktorú Sesslerovci prevádzkovali do roku 1938. Počas neslávneho vojnového slovenského štátu ju arizoval Hugo Hofer. Po roku 1948 bola sladovňa začlenená do národného podniku Slovenské sladovne v Trnave, resp.Slovenské sladovne Trnava š.p. Nástupcom sa po privatizácii v roku 1995 stala spoločnosť Slovmalt s.r.o., ktorá sa transformovala do akciovej spoločnosti Horden. V roku 1998 prevzala sladovňu Sessler akciová spoločnosť Esperia, ktorá prevádzkovala aj pivovar Horden. K úplnému osamostaneniu sladovne došlo až 1.10.2004, kedy bola založená akciová spoločnosť Sladovňa Sessler.

V roku 2006 sa odkúpením celého technologického zariadenie z bývaleho trnavského minipivovaru Barbakan začala realizovať myšlienka zriadenia reštauračného minipivovaru. Následne bolo zariadenie v priebehu roka 2007 zmontované a vo februári 2008 skúšobne otestované. 25. septembra 2008 bol pivovar odovzdaný do prevádzky a prvá oficiálna várka sa datuje na 7. novembra 2008.

Pivo značky Sessler viacerých druhov môžete ochutnať priamo v reštaurácii pivovaru, kde si môžete objednať aj niečo dobré pod zub. Prehliadku pivovaru je možné dohodnúť s personálom priamo v priestoroch reštaurácie a pivovaru.

Ďalšie informácie

Typ piva: Pale lager (svetlý ležiak)
Stupňovitosť: 11,5°
Obsah alkoholu: 4,5% obj.


facebook-icon
staňte sa našími fanúšikmi a sledujte
najnovšie novinky, zľavy, akcie,
spoznajte nás


Chcete dostávať najnovšie
informácie o naších novinkách
na email? Pripravujeme newsletter.

kam-na-pivo
Boli ste spokojný?
Ohodnoťte nás na www.kamnapivo.sk

dzban
Čas robí z jačmeňa
džbán piva...