O hostinci


V pondelok 13.12. 2010 v deň sviatku stríg - meniny mala Lucia sme otvorili Hostinec Richtár Jakub na Moskovskej ulici 16 v Bratislave v Starom meste blízko Medickej záhrady. Podnik je „vlastným výčapom“ pre susediaci prvý Bratislavský Minipivovar Richtár Jakub (vznikol 1. júna 2009). Ten za svoju krátku históriu okrem pravidelne varených vlastných pív: 10tka výčapné ANNA, 12tka ležiak JAKUB a 13tka tmavý ležiak KATARÍNA, sa pre pivných fajnšmekrov uviedol s radou príležitostne varených pív 10tka tmavá výčapná, 12tka ležiak JAKUB PREMIUM, 13tka polotmavý ležiak PECIVÁL, špeciálne pivo zo španielskeho sladu 12tka ležiak Španiel (vypredal sa za necelé 3 týždne!), pivo s pridanou španielskou pšenicou 12tka ležiak ESCANDA, polotmavý ležiak 12tka GEJZA a prvým v Bratislave vareným pivom typu India Pale Ale - IPA LORD. Všetky varené pivá nájdete v sekcii Pivovar - Naše pivá.

Priestory Hostinca Richtár Jakub zahŕňajú hlavnú miestnosť s barom o kapacite cca 30 miest, vedlajšia miestnosť o kapacite cca 25 miest, salónik o kapacite cca 18 miest, zádverie (2 miesta), toalety a samostatnú fajčiareň (kapacita cca 8 miest) pre tých ktorí pri degustácii kvalitného piva potrebujú nikotín. Podnik je nefajčiarsky. V letnom období funguje vonkajšia terasa o kapacite 56 cca miest. Interiér hostinca postupne skrášli zbierka pivovarských artefaktov a prospektov.

Podnik ma ambíciu byť kvalitnou alternatívou pivárni v Bratislave, avšak nie s globálnym europivom čapovaných pomocou CO2, ale prezentáciou vlastnej produkcie nefiltrovaných, nepasterizovaných pív a tiež prezentovaním práce slovenských a českých sládkov z minipovovarov na Slovensku a v Čechách (napr. Kaltenecker, Dobrovar, Perla, Sandorf, Buntavar, Valasek, Poutnik, Kocour, ....)

Má byť akousi pivotékou prezentujúcou Slovenské súčasné poctivé pivovarníctvo a miestom kde si pivný gurmán vychutná postupne pivá z väčšiny slovenských a českých minipivovarov.

Keďže ide o podnik pre gurmánov piva s chutnou kuchyňou, zároveň s jeho otvorením vzniklo na mieste niekoľko gurmánskych klubov, ktoré budú svoje stretnutia realizovať práve v Hostinci Richtár Jakub. Zatiaľ svoje sídlo ohlásili: Fanclub severošpanielského syra CABRALES slávnostným zjedením 1 kg balenia tohto syra, Fanklub CHILLI – pre milovníkov štipľavých a pikantných prísad do jedál slávnostným zjedením najpikantnejšej mexickej papričky HABANERO, Fanklub kačacej pečienky a Fanklub dobrého piva. Ďalšie fankluby budú postupne pribúdať.

Podnik sa netají spoluprácou s DANUBIUS klubom zberateľov pivných suvenírov a s Asociáciou Minipivovarov SR. Rovnako sympatizuje s českým pivovarským hnutím 4tá pípa. Pre hostí sú do budúcna pripravené rôzne prezentácie menej známych značiek pív, akcie a zaujímavé zákaznícke súťaže, originálne nápoje v ponuke (už teraz napr. 100 MUŠT MATYŠÁK BIO, KORMA – pivo s medovinou stredoveký nápoj, ZLATÉ OKO - rum s pivom, STRIEBORNÉ OKO – borovička s pivom a MAGICKÉ OKO pepermintový likér s pivom, MadApple Cider - jablčný alkoholický nápoj). Keďže Hostinec nesie meno historickej postavy bratislavského Richtára Jakuba v ponuke je aj starý tradičný nápoj ešte z čias keltov Medovina, buď studená alebo teplá a vychutnať sa dá aj Pivovica destilát z piva.

RESUME: dobrá správa pre pivných gurmánov Hostinec Richtár Jakub začína svoju misiu v Bratislave - službu občanovi ako spomínaný bratislavský richtár. V tomto prípad ide o „klubovňu“ fanúšikov kvalitného poctivého piva.

facebook-icon
staňte sa našími fanúšikmi a sledujte
najnovšie novinky, zľavy, akcie,
spoznajte nás


Chcete dostávať najnovšie
informácie o naších novinkách
na email? Pripravujeme newsletter.

kam-na-pivo
Boli ste spokojný?
Ohodnoťte nás na www.kamnapivo.sk

dzban
Čas robí z jačmeňa
džbán piva...