Cigánska Láska vol.2 - So Vakeres 13°
back-button

Cigánska Láska vol.2 - So Vakeres 13°

pivo štýlu Rye Saison
Varené v pivovare Kaltenecker podľa originálnej receptúry Maroche Hajduka z košického kočovného pivovaru PADRE Craft Brews


Cigánska láska , druhý príbeh pod názvom So vakeres?

Krásne osviežujúce pivo navarené v belgickom pivnomštýle Saison, samozrejme opätovne v našom ponímaní, pridali sme zelené korenie a pivo sme poriadne studeno nachmelili bavorským aromatickým chmeľom Bavaria Mandarina.

Saison je tradičným belgickým pivným štýlom v oblasti Wallonia, v posledných rokoch zažívajúci renesanciu, odštartovanú najmä remeselnnymi pivovarmi na americkom kontinente. Toto pivo sa varilo tradične na farmách na osvieženie sezónnych robotníkov, typickým bolo pridanie netradičných prísad ako kandizovaný cukor, med, rôzne korenia a bylinky.

Je to vrchne kvasené pivo svetlo oranžovej farby, veľmi komplexné pivo, jemný sladový charakter pochádzajúci zo svetlého jačmenného sladu vyzdvihuje korenistosť spôsobenú netradičným kmeňom kvasníc, v našej interpretácii podporenú použitím zeleného korenia a najmä ražnými vločkami. Tie sú zodpovedné aj za extrémne vnímanú suchosť na podnebí a v doznievaní. Samotná aróma je výrazne korenistá, esterová, pripomínajúca pšeničné pivá prechádzajúca do ovocnej sviežosti, kyselkavosti. Hoci je chmeľ výrazne zastúpený studeným chmelením, horkosť je skôr mierna.

Pivo je vo vnímaní ľahké, osviežujúce, suché, korenisté, šťavnaté. Jeho čaro spočíva v odhaľovaní jemných nuáns chutí a aromatických zložiek počas konzumácie. Veľmi spoločenské pitie.


facebook-icon
staňte sa našími fanúšikmi a sledujte
najnovšie novinky, zľavy, akcie,
spoznajte nás


Chcete dostávať najnovšie
informácie o naších novinkách
na email? Pripravujeme newsletter.

kam-na-pivo
Boli ste spokojný?
Ohodnoťte nás na www.kamnapivo.sk

dzban
Čas robí z jačmeňa
džbán piva...