To Øl Blossom 15,2°
back-button

To Øl Blossom 15,2°

svetlé pivo typu American Wheat Pale Ale
Pivovar To Øl, Dánsko


Konečne prišla jar a nahradila dlhú studenú zimu. Oslavujeme jej príchod a všetky jej krásy prostredníctvom piva, ktoré naozaj dokáže uhasiť smäd - americký pšeničný Ale s chmeľom v kombinácii s rôznymi kvetmi a lístkami.

Zloženie: voda, jačmenný slad, pšeničný slad, chmeľ (Simcoe, Citra, Galaxy a Amarillo), kvety (nevädza, ibištek, nechtík, ruža, hloh, malinové listy), kvasinky.

Obsah alkoholu: 6,3% obj.

V roku 2005 sedeli Tobias Emil Jensen a Tore Gynther s ich učiteľom Mikkel Borg Bjergsønom a diskutovali, aká je škoda, že všetky dánske pivovary sa hrdo pýšia tým, že ich pivo varia už sto rokov, namiesto toho, aby sa radšej zamerali na to, ako ich pivo chutí. Zhodli sa, že najspoľahlivejšie docielia kvalitu tak, že si pivo uvaria sami. Tak sa aj stalo. Čoskoro dostali povolenie používať školskú kuchyňu po záverečnej a začali sa učiť variť pivo. Neskôr Mikkel založil pivovar Mikkeller, zatiaľ čo Tobias a Tore pokračovali v "domácom" varení, až kým v roku 2010 nezaložili ich vlastný pivovar To Øl(v preklade Dve Pivá). Keď sa to dozvedel Mikkel, navrhol im v spolupráci vyrobiť pivo, a tak vzniklo pivo Overall IIPA. Odvtedy, To Øl získal veľa pozitívnej pozornosti a teraz už vyváža do viac ako 30 krajín sveta.


facebook-icon
staňte sa našími fanúšikmi a sledujte
najnovšie novinky, zľavy, akcie,
spoznajte nás


Chcete dostávať najnovšie
informácie o naších novinkách
na email? Pripravujeme newsletter.

kam-na-pivo
Boli ste spokojný?
Ohodnoťte nás na www.kamnapivo.sk

dzban
Čas robí z jačmeňa
džbán piva...