Sessler Sahti 13°
back-button

Sessler Sahti 13°

sviatočný fínsky pivný špeciál
Pivovar Sessler, Trnava


Nám všetkým už veľmi dobre známy remeselný pivovar Sessler z Trnavy pripravil na jeseň špeciál ako hrom pochádzajúci z chladného Fínska.

Sahti je tradičné silné, vrchne kvasené, fínske pivo typu ale, vyrobené z rôznych druhov obilnín (jačmeňa, ryže, pšenice, ovsa), či už sladovaných alebo nesladovaných.

Historické pramene uvádzajú jeho výrobu od začiatku 16. storočia. Pivo prežilo do dnešných dní, špeciálne je obľúbené vo východnej časti Fínska, okolo jazera Paijanne, v oblasti, ktorá je medzi pivármi prezývaná ako „Sahti district“. Dnešné Sahti je považované za slávnostné farmárske pivo podávané pri výnimočných príležitostiach. Klasická metóda výroby Sahti spočíva v použití rovnakých podielov raže a jačmeňa, okorenených borievkami. Tie niekedy len dopĺňajú chuťové arómy chmeľu, väčšinou ho však celkom nahrádzajú. Borievky pôsobia tiež ako konzervant.

Sessler pripravil toto sviatočné fínske pivo v jemne zadymenej forme, s použitím viacerých druhov sladu a chmeľu, špeciálnych kvasníc a čerstvých borievok.

Obsah alkoholu: 5,3% obj.


facebook-icon
staňte sa našími fanúšikmi a sledujte
najnovšie novinky, zľavy, akcie,
spoznajte nás


Chcete dostávať najnovšie
informácie o naších novinkách
na email? Pripravujeme newsletter.

kam-na-pivo
Boli ste spokojný?
Ohodnoťte nás na www.kamnapivo.sk

dzban
Čas robí z jačmeňa
džbán piva...