Mikkeller Monk's Brew 20°
back-button

Mikkeller Monk's Brew 20°

polotmavé pivo štýlu Belgian Ale - Quadrupel
Pivovar Mikkeller, Dánsko 


Monk’s Brew (pôvodne Monk’s Elixir) je polotmavý ťažký belgický Ale inšpirovaný trapistickým kláštorným pivom v Rochefort a Westvleteren. Štýl piva, charakteristický vysokým obsahom alkoholu, sa odlišuje dominantnou chuťou kvasiniek s lahodným sladovým pozadím, vyvážené chmeľovými tónmi.

Zloženie: voda, jačmenný slad (Pilsen, Pale), sirup z kandizovaného cukru, kandizovaný cukor, chmeľ (Northern brewer, Hallertauer, Styrian goldings), kvasinky.

Obsah alkoholu: 10% obj.

Pred ôsmimi rokmi bol ešte učiteľom matematiky a fyziky, ktorý začal experimentovať s chmeľom, sladom a kvasnicami vo svojej kuchyni v Kodani. Svoje pivá podával svojim priateľom doma a na malých pivných stretnutiach v malých baroch. Napriek tomu, že v Dánsku trikrát vyhral cenu "pivovar roka", až 90% jeho produkcie ide na export mimo Dánska. Dnes Mikkel Borg Bjergsø exportuje jeho "mikropivá" do 40 krajín a je medzinárodne uznávaný ako jeden z najinovativnejších a trend udávajúcich výrobcov piva na svete. Počas svojej existencie vyrobil už vyše 600 druhov unikátnych pív.


facebook-icon
staňte sa našími fanúšikmi a sledujte
najnovšie novinky, zľavy, akcie,
spoznajte nás


Chcete dostávať najnovšie
informácie o naších novinkách
na email? Pripravujeme newsletter.

kam-na-pivo
Boli ste spokojný?
Ohodnoťte nás na www.kamnapivo.sk

dzban
Čas robí z jačmeňa
džbán piva...