CIDER 
OFFICIAL FUNCLUB


Cieľom fanklubu je združovať milovníkov originálneho nápoja Cider (La sidra, Cidre, ...). Cider je nízkoalkoholický kvasný ovocný nápoj s povzbujúcimi účinkami. Základom je starostlivo vybraná zmes jabĺk, niekedy vo forme perry doplnená o výber hrušiek. Mušt z tohto ovocia je skvasený na nízky alkohol, buď spontánne alebo za pomoci špeciálnych kvasiniek, čím sa výroba nápadne podobá pivu. Tento nápoj je známy z histórie Keltského a Rímskeho obdobia a je známy nielen v Európe. V súčastnosti je Cider nachádza svoje miesto i na Slovensku a z tohto dôvodu bolo v pivovarskom klube Richtár Jakub navrhnuté zriadenie klubovne tohto nápoja a nepravidelných stretnutí jeho fanúšikov. Vďaka tomuto fanklubu sa rozvinula spolupráca medzi Severným Španielskom - Asturiou a Bratislavou. 

 

Členom fanklubu sa stáva každý, kto na stretnutie prinesie vzorku akéhokoľvek Cider-u pre ostatných a zaplatí 1 euro organizačný poplatok.

 

Víziou fanklubu je rozvíjať poznanie, povedomie, degustačné vlastnosti a vedomosti o tomto nápoji u všetkých členov a iniciovať cesty členov za týmto nápojom po celom svete.

 

Na jednom zo stretnutí členov fanklubu sme privítali i vzácnu návštevu, redaktora Španielskeho mienkotvorného časopisu La Sidra (www.lasidra.as) pána Donata: http://lasidra.as/index.php?option=com_content&view=article&id=1731%3Asidre-de-xelu-de-panizales-nel-fan-club-for-cider-in-bratislava&catid=41%3Aactualida

facebook-icon
staňte sa našími fanúšikmi a sledujte
najnovšie novinky, zľavy, akcie,
spoznajte nás


Chcete dostávať najnovšie
informácie o naších novinkách
na email? Pripravujeme newsletter.

kam-na-pivo
Boli ste spokojný?
Ohodnoťte nás na www.kamnapivo.sk

dzban
Čas robí z jačmeňa
džbán piva...